aftabgardan
14 مرداد 1401 - 22:36

نخستین برد مازندرانی‌ها در فصل جاری لیگ برتر فوتسال

ساری – ایرنا – نخستین پیروزی برای فوتسال مازندران طی فصل جاری لیگ برتر فوتسال کشور در تقابل دو تیم مازندرانی حاضر در این رقابت‌ها رقم خورد و زندی‌بتن کلاردشت توانست با پیروزی در شهرآورد لیگ برتری فوتسال استان، اولین برد فصل را در کارنامه‌اش ثبت کند.

به گزارش ایرنا، هفته پنجم فوتسال کشور عصر امروز با انجام هفت مسابقه در شهرهای مختلف برگزار شد که یکی از این مسابقات بین زندی‌بتن کلاردشت و قند کاترین آمل در سالن شهدای چالوس برگزار شد و کلاردشتی‌ها موفق شدند با نتیجه ۵ – ۲ حریف هم‌ استانی خود را شکست دهند.

زندی‌بتن که دومین فصل حضور در لیگ برتر فوتسال کشور را تجربه می کند، فصل گذشته نیز دو شهرآورد لیگ برتری فوتسال مازندران را مقابل شهروند ساری با بردهای پرگل ۷ – ۱ در نیم‌فصل نخست و ۷ – ۳ در نیم‌فصل دوم به سود خود تمام کرده بود و در این فصل نیز توانست پیروز این شهرآورد فوتسالی مقابل دیگر تیم مازندرانی حاضر در لیگ برتر فوتسال باشد.

دو تیم مازندرانی لیگ برتر فوتسال کشور که طی چهار هفته اخیر موفق به کسب پیروزی نشدند در دیدار امروز برای شکستن طلسم نبردن‌های خود وارد بازی شدند، اما در نهایت زندی‌بتن که میزبان این شهرآورد بود موفق شد از امتیاز میزبانی‌اش استفاده کند و مهمان آملی‌اش را شکست دهد.

کلاردشتی‌ها که در این فصل مسابقات خانگی خود را در چالوس برگزار می‌کنند، در مسابقه عصر امروز پنج بار توسط علی آقااحمدی(۲گل)، سامان قزوینی، ابوالفضل افضلی و محمدرضا کرد دروازه قند کاترین آمل را باز کردند. دو گل تیم مهمان را نیز امیرحسین زینعلی وارد دروازه زندی‌بتن کرد.

به این ترتیب زندی‌بتن کلاردشت با سه امتیازی که از این مسابقه به دست آورد، پنج امتیازی شد و با چهار پله صعود در رتبه هشتم جدول قرار گرفت. اما قند کاترین آمل در پایان هفته پنجم رقابت‌ها با همان یک امتیازی که در هفته دوم رقابت‌ها مقابل فردوس قم کسب کرده بود یک امتیازی ماند و یک پله بالاتر از چیپس کامل مشهد در رتبه سیزدهم جدول ۱۴ تیمی رقابت‌ها باقی ماند.

دو تیم مازندرانی لیگ برتر فوتسال در هفته ششم رقابت‌ها باید به مصاف دو تیم مشهدی این مسابقات بروند. هفته ششم لیگ برتر فوتسال روز جمعه ۲۱ مرداد برگزار می‌شود که قند کاترین آمل باید در سالن پیامبر اعظم(ص) آمل از همسایه قعرنشین خود یعنی چیپس کامل مشهد میزبانی کند. زندی‌بتن کلاردشت نیز در مشهد باید به مصاف دیگر تیم مشهدی حاضر در این رقابت‌ها یعنی فرش‌آرا که در رتبه دهم جدول قرار دارد برود.

مازندران تا کنون به جز شهروند ساری، زندی‌بتن کلاردشت و قند کاترین آمل، دو تیم دیگر در رقابت‌های لیگ برتر فوتسال کشور داشت که یک تیم در اوایل دهه ۸۰ از تنکابن و یک تیم نیز در اواخر دهه ۸۰ از گلوگاه برای یک فصل در لیگ برتر حضور داشتند. بر همین اساس این چهارمین فصلی است که از مازندران دو تیم در لیگ برتر فوتسال کشور حضور دارد و شهرآورد لیگ برتری فوتسال در این استان برگزار می‌شود. شهروند ساری که باسابقه‌ترین تیم لیگ برتر فوتسال کشور محسوب می‌شود در پایان فصل قبل پس از حدود دو دهه حضور در بالاترین سطح رقابت‌های فوتسال کشور از لیگ برتر سقوط کرد و به جمع تیم‌های لیگ دسته یک پیوست.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 537844