aftabgardan
21 مرداد 1401 - 14:40

آمریکا باید حقوق ایران را در مذاکرات هسته‌ای به رسمیت بشناسد

کاشان - ایرنا - امام جمعه اردستان گفت: آمریکا باید با اتخاذ تصمیم درست و پذیرفتن واقعیت‌ها، حقوق ایران را به رسمیت بشناسد تا مذاکره‌های هسته‌ای به نتیجه مطلوب برسد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نماز جمعه اردستان در مسجد جامع این شهر افزود: با توجه به مذاکره‌های در حال انجام درباره برجام و موضوع هسته‌ای، امیدواریم در روزهای آینده شاهد موفقیت ایران در این گفت‌وگوها باشیم.

وی با اشاره به برگزاری عزاداری‌های ماه محرم خاطر نشان کرد: امسال عزاداری خوبی در سراسر شهرستان و کشور انجام شد؛ هرچند دشمنان تشیع در کشورهای دیگر همچون افغانستان عزاداران را به خاک و خون کشیدند و قصد داشتند در ایران هم چنین اقدام‌هایی انجام دهند که وزارت اطلاعات آنان را شناسایی و دستگیر کرد.

امام جمعه اردستان با بیان اینکه عزاداری‌ها باید خالص باشد، اضافه کرد: با توجه به وق ع برخی اتفاق‌های تلخ در زمان عزاداری، از مسوولان مربوطه و هیات‌ها می‌خواهیم که برای پیشگیری از بروز حادثه برنامه داشته باشند، موضوع حفاظت از دسته عزاداری را در دستور کار داشته باشند و با رعایت شیده‌نامه‌ها از حقوق مردم حفاظت کنند.

حجت الاسلام دهشیری اضافه کرد: هیات‌های عزاداری نباید با ایجاد راه‌بندان در خیابان‌ها و معابر و ایجاد سر و صدای زیاد بلندگو موجب ناراحتی و مزاحمت مردم شوند.

وی خطاب به شهروندان گفت: پس از هر حادثه‌ای نباید اقدام به انتشار مطلب غیرواقعی و اکاذیب کرد؛ مردم بدانند دستگاه قضایی و نیروهای انتظامی و امنیتی کار خود را درست انجام خواهند داد.

امام جمعه اردستان با اشاره در پیش بودن روز جوانان گفت: از این قشر انتظار داریم در راستای پیشرفت جامعه تلاش کنند و برای کشور و نظام اسلامی مفید و موثر باشند.

وی به سفر اخیر مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان به اردستان اشاره کرد و افزود: مدیرکل مژده داد ‌ه تا پایان سال جاری استخر شنای اردستان راه اندازی و ورزش جوانان نیز رونق بیشتری خواهد گرفت.

حجت الاسلام دهشیری به ۲۳ مرداد ماه روز مقاومت اسلامی اشاره و خاطر نشان کرد: به دلیل استقامت فوق العاده حزب الله در جنگ ۳۳ روزه رژیم جعلی اسراییل شکست خورد و این موضوع  نشان داد مقاومت اسلامی می‌تواند در نبرد با این رژیم کودک‌کش موفق باشد.

وی در پایان با اشاره به سالروز ورود آزادگان به مهین اسلامی و تجلیل از مقاومت و پایداری این افراد در دوران اسارت، اظهار امیدواری کرد:  آزادگان در تمامی مراحل زندگی موفق و سربلند باشند.

شهرستان اردستان با افزون بر ۴۳ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 571104