aftabgardan
14 مرداد 1401 - 16:49

رشد فساد در جامعه در سایه عدم برخورد با مجرمین

همدان-نماینده ولی فقیه دراستان همدان گفت:اگر درجامعه بافساد مبارزه نشود و مردم سکوت کنند جامعه بستر رشد مجرمها خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثق در خطبه‌های نماز جمعه این هفته همدان بیان کرد: در ایام محرم باید تلاش کرد در مسیر اهداف اباعبدالله حرکت کنیم وباولی خدا هم هدف، هم مسیر شویم، در مسیری که اباعبدالله از آن دفاع و مطرح کردند انسان باید در این مسیر هم هدف با ولی خدا حرکت کند.

خبرنگار مهروباولیوی افزود: اگر حسین بن علی هیچ مرجعی و ماوایی در این عالم نداشت و هیچ کسی حسین را پناه نمی‌داد باز حسین بن علی با یزید کنار نخواهد آمد و با یزید بیعت نمی‌کرد این جریان مقاومت اباعبدالله حسین در برابر ظلم به تنهایی است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان مطرح کرد: اباعبدالله بیعت نکرد تا تمام کسانی که حسینی فکر می‌کنند بدانند حق به رسمیت شناختن ظلم را ندارند، نباید در برابر ظلم کنار بیایند حضرت محمد در مدینه نامه‌ای نوشتند که هدف حسین بن علی رسیدن به قدرت، فساد، ظلم و طغیانگری نیست هدف حسین بن علی هدف انبیا است.

شعبانی موثق بیان کرد: بنای حسین بن علی مقابله با فساد در جامعه است، قرآن کریم وقتی هدف شعیب را در مورد فساد اقتصادی مطرح می‌کند همین تعبیر را حضرت شعیب دارد تا شعیب جان در بدن دارد می‌خواهد با مفاسد در جامعه مبارزه کند و اصلاح را در جامعه انجام دهد، علی یک حرکت اصلاح گرایانه است درصدد تقابل مبارزه با ظلم است.

شعیبشعیبشعیبگرایانهوی گفت: بنای حسین بن علی این است تا معروفها در جامعه معروف کند و با منکرها تقابل کند اگر در جامعه با فساد مبارزه نشود جامعه بستر رشد مجرمها خواهد شد، کی مفسد اقتصادی در جامعه می‌تواند رشد کند وقتی مردم ساکت هستند، کی جرم اجتماعی توسعه پیدا می‌کند وقتی مردم بی توجه هستند، کی لاابالی گری در جامعه رونق پیدا می‌کند وقتی برای مردم مهم نیست.

معروفهامجرمهاگریشعبانی موثق متذکر شد: سکوت مردم، خواص وکسانی که می‌تواند در مقابل فساد بایستند کمک می‌کند در جامعه فساد توسعه پیدا کند، اساس حرف اباعبدالله این است که جامعه در برابر هرگونه فسادی حساس باشد و این فساد چه اقتصادی، فرهنگی، آسیب‌های اجتماعی، کم کاری، فساد درم مسئولین و بازار بین مردم باشد نباید سکوت کرد.

این مقام مسئول گفت: اگر امت اسلامی امر به معروف و نهی ازمنکر را ترک کنند جامعه تارک امر به معروف و نهی از منکر از برکات الهی محروم خواهد بود، اگر گرانی وجود دارد یعنی برکت الهی نیست چون گرانی مورد تأیید نیست، گرانی در روایات گفته شده است موجب قساوت قلب می‌شود.

ازمنکرتارکنماینده ولی فقیه در همدان ادامه داد: برای اینکه جامعه از برکات الهی بهره مند شود امر به معروف کنید اگر امر به معروف نشد بصیرت جامعه از بین خواهد رفت، درک حقایق از واقعیت‌ها از بین خواهد رفت و جامعه یک جامعه فریب خورده خواهد شد.

شعبانی موثق یادآور شد: امام به تنهایی نمی‌توان با فساد مبارزه کند، کدام پیغمبر به تنهایی توانست خودش عدالت را در جامعه محقق کند، کدام پیغمبر به تنهایی توانست بار فساد را کنار بزند، باید مردم اورا همراهی کنند.

اوراوی خاطرنشان کرد: حرف حسین و اولیا خدا منصفانه است و اگر انصاف ندارید ظالمان در جامعه قوی می‌شوند، اگر دیدید انسان‌های ظالم، اشراف زده‌ها، رانت خواران و مفسدان اقتصادی قوی شده اند چون با قرآن و عترت انصاف را رعایت نکرده‌اند.

اندوی افزود: فساد زمین محصول بی توجهی مردم است، قرآن کریم می‌فرمایید اگر فساد توسط مردم از بین نرود فساد در عالم ایجاد خواهد شد و اگر در جامعه فساد ایجاد شد، اگر تبلیغات سو دشمن تحریف شد، ساختارهای غلط اتفاق افتاد، امر به معروف و نهی از منکر انجام نشد آن جامعه فاسد خواهد شد.

شعبانی موثق تصریح کرد: لشکر شام و کوفه که قصد کشتن اباعبدالله را دارد حضرت به آنها می‌فرماید شما حقی گردن من و حسین دارید و آن حق هدایت است، جامعه برعهده امام حق هدایت دارد، ما حق بر گردن امام زمان داریم وآن حق هدایت است.

وآنحجت الاسلام شعبانی موثق بابیان اینکه خیلی دشواراست که حسین بن علی نیاز ببیند مسلمان بودن خود را به مردم ثابت کند افزود: اباعبدالله در سرزمین کربلا گفتند آیا من فرزند زهرای مرضیه نیستم، آیا حمزه سیدالشهدا عموی من نبود، جعفر طیار عموی من نبود، آیا پیغمبر نفرموده بود به من و برادرم حسن سید الشباب الجنه گفته شود، این حرف‌ها را اباعبدالله به لشکر مقابل گفته است.

الشبابالجنهوی ادامه داد: کسی که ۵۰ سال از معنویات الهی دور بوده است حرف اباعبدالله حسین (ع) را نمی فهمد.

ع)نمیفهمداین مقام مسؤول گفت: در کربلا اباعبدالله حسین در قتلگاه نگاه کرد که همه اصحاب ویاران به زمین افتاده اند و صدا کرد یاران من کجا هستید که تنهایی حسین را ببینید، آیا کسی هست ازحرم پیغمبر دفاع کند، آیا موحدی هست که در مورد ما ازخدا بترسد و کسی هست مارا یاری کند وقتی زنان این صداها را شنیدند صدای گریه آنها بلند شد.

اندازحرمازخدامارانماینده ولی فقیه در همدان در پایان گفت: برای زینب چقدر سخت است ببیند برادرش در کربلا تنهاست، چقدر سخت است برای بچه‌های اباعبدالله که ببینند حل من ناصر ینصرنی می‌گوید و دشمن هل هله می‌کند.

ینصرنیهله

منبع: مهر
شناسه خبر: 536970